W jaki sposób można przygotować domowy peeling trychologiczny?

Domowy peeling do skóry głowy to produkt, który może skutecznie usuwać zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka. Przygotowanie tego typu produktu nie jest skomplikowane, a uzyskiwane korzyści bardzo wymierne. W wyniku stosowania peelingu skóra głowy i…

domowy peeling z kawy

Domowy peeling do skóry głowy to produkt, który może skutecznie usuwać zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka. Przygotowanie tego typu produktu nie jest skomplikowane, a uzyskiwane korzyści bardzo wymierne. W wyniku stosowania peelingu skóra głowy i cebulki włosów są lepiej dotlenione i odżywione, a włosy zyskują blask.

Jak przygotowuje się domowy peeling trychologiczny?   

Jak wspomniano powyżej, domowy peeling do skóry głowy przygotowuje się w dość prosty sposób. Do zwykłego szamponu można bowiem dodać choćby dwie łyżki cukru trzcinowego. Tego typu produkt nie tylko skutecznie oczyszcza skórę głowy, ale również dobrze ją nawilża.

W jaki sposób można wykonać peeling odtłuszczający?

Tego typu peeling polecany jest dla skóry głowy, która ma tendencje do przetłuszczania się. Poza tym, taki peeling jest polecany dla osób borykających się z problemem łupieżu oraz brakiem objętości włosów. W celu jego wykonania do typowego szamponu należy dodać cukier trzcinowy i glinkę marokańską.  

Na jakie inne rodzaje peelingu warto się zdecydować?

Samodzielnie można przygotować peeling trychologiczny z kawą, który działa oczyszczająco, a także produkt z dodatkiem siemienia lnianego i octu jabłkowego. Ocet zapewnia lśniący wygląd włosów, cukier skutecznie nawilża skórę głowy, a siemię lniane wzmacnia i odżywia cebulki.     

Jakie korzyści przynosi stosowanie peelingów?

Również peeling skóry głowy z drogerii Cocolita może skutecznie usunąć pozostałości po kosmetykach znajdujące się na jej powierzchni. Dzięki temu skóra staje się bardziej gładka i lepiej odżywiona. Poprawia się bowiem przepływ krwi w jej obrębie oraz transport substancji aktywnych. Warto pamiętać o tym, że zaburzenie funkcji skóry może prowadzić do przykrych konsekwencji, w tym rozwoju świądu lub łupieżu. Co ważne, peeling do skóry można przygotować samodzielnie dobierając składniki istotne dla określonych potrzeb skóry. Podczas wykonywania peelingów należy jednak wykonywać ruchy z należytą ostrożnością, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do podrażnień skóry.