stosowanie kremu do rąk w pielęgnacji

SOS dla suchych i spierzchniętych dłoni

Dłonie są narażone na działanie wielu czynników szkodliwych. Nawet słońce i mróz nie służą skórze dłoni. Gładkie i zadbane dłonie to wizytówka każdego człowieka. Warto więc o nie zadbać i każdego dnia wykonywać ich dokładną pielęgnację. Na rynku (w tym również w drogeriach internetowych) dostępna jest cała masa kremów do rąk. Jak wybrać ten o najlepszym działaniu? Tak jak w przypadku każdego kosmetyku, uwagę należy zwrócić przede wszystkim na skład.

Dobry krem – jakie ma właściwości

Najlepszy krem do rąk musi nie tylko dogłębnie nawilżać, ale również szybko się wchłaniać. Pielęgnacja dłoni powinna być stosowana bardzo często w ciągu dnia. Nie ma więc czasu na to by czekać kilka minut aż krem się wchłonie. Niektóre kremy mają zdolność do rozjaśniania przebarwień i ujędrniania skóry dłoni. To zdecydowanie ogromna dodatkowa zaleta. Krem nie powinien też być zbyt duży. Każda kobieta pragnie by zmieścił się w torebce. Dobrze, by krem nawilżający do rąk nie zawierał zbyt wielu sztucznych konserwantów, które niestety mogą uczulać. Produkt zawierający wiele sztucznych substancji nałożony na mocno spierzchnięte dłonie może powodować nawet ból i pieczenie.

Krem nawilżający do rąk – jaki powinien być

Wysuszona i spękana skóra dłoni potrzebuje bardzo dobrego potraktowania. Kremy do rąk powinny przede wszystkim uzupełnić ubytki wilgoci w warstwach skóry oraz zapewnić odpowiednią równowagę nawilżenia. Pragnąć dokładnie nawilżyć skórę dłoni, należy szukać kremu, który jednocześnie zmiękczy i nawodni skórę. W ten sposób nie będzie ona pękać i wysuszać się.

Krem nawilżający do rąk trzeba stosować kilka razy w ciągu dnia. Najważniejszą zasadą jest nanoszenie kremu po każdorazowym kontakcie dłoni z wodą. Warto zwrócić uwagę na składniki kremu. Produkty godne polecenia zawierają między innymi takie składniki jak: olejek z awokado, wyciąg z pestek winogron, witaminy oraz keratynę, która zapewnia głębokie nawilżenie. Kremy zawierające parafinę są mniej odżywcze, ale tworzą świetną barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Najlepiej więc zaopatrzyć się w dwa kremy i stosować je w zależności od aktualnych potrzeb.