Mini kosmetyki — co może się znaleźć w bagażu podróżnym?

Wybierając kosmetyki podróżne w pełnym wymiarze, ryzykujemy, iż nasz bagaż będzie zbyt ciężki i stracimy cenną przestrzeń w walizce. Zatem przed wylotem powinniśmy nabyć mini kosmetyki, które wystarczą nam bez problemu na tygodniowe wakacje i…

wakacyjna walizka

Wybierając kosmetyki podróżne w pełnym wymiarze, ryzykujemy, iż nasz bagaż będzie zbyt ciężki i stracimy cenną przestrzeń w walizce. Zatem przed wylotem powinniśmy nabyć mini kosmetyki, które wystarczą nam bez problemu na tygodniowe wakacje i zaoszczędzą dużo miejsca w walizce. Podróżując najtańszymi liniami lotniczymi wyłącznie z walizką podręczną, praktycznie nie mamy innego wyboru — musimy wziąć ze sobą kosmetyki w wersji miniaturowej, gdyż pełnowymiarowe zostaną zatrzymane w czasie kontroli.

Jakie mini kosmetyki warto zabrać ze sobą w podróż?

Po pierwsze, na pewno warto wziąć ze sobą mini pastę do zębów. Taka niewielka jej wersja będzie wystarczająca na trwające dwa tygodnie wakacje. Warto przy okazji wspomnieć, iż istnieją również specjalne składane szczoteczki do zębów, które nie zajmują dużo miejsca. Kolejną rzeczą są chusteczki dezynfekujące i odświeżające w wersji podróżnej. Zajmują niewielką przestrzeń, a są niezbędne w czasie podróżowania.

kosmetyki podróżne mini

Warto spakować również mały krem do rąk, gdyż na wakacjach mamy nierzadko przesuszone dłonie, a tym bardziej, kiedy używamy nierzadko różnorodnych środków dezynfekujących. Obecnie są one używane często w różnych miejscach publicznych. Nasze dłonie są wobec tego dodatkowo wysuszane. Nie tylko od samego słońca.

Jakie jeszcze kosmetyki podróżne będą przydatne?

Wybierając się w podróż, powinniśmy zabrać ze sobą także specjalne mini chusteczki do demakijażu. Nie warto wybierać tych najtańszych, gdyż one nie są w stanie poradzić sobie z kolorowymi kosmetykami. Muszą to być dobrze sprawdzone, dobrej jakości chusteczki, które nie zawiodą nas na pewno w czasie urlopu. Poza tym możemy ich używać w różnych sytuacjach, a to ich następna zaleta, a wiemy, iż na wakacjach bywa różnie. Jeśli chodzi o produkty takie jak odżywka, balsam czy szampon, to wszystko powinno się znaleźć na wyposażeniu naszego pokoju, niezależnie od wybranego hotelu. Warto zatem wcześniej sprawdzić, co znajdziemy w hotelowej łazience, abyśmy nie zabrali tego dodatkowo z domu.