Wprowadź do swojej pielęgnacji oleje do włosów wysokoporowatych

Uniwersalne produkty do włosów właściwie już nie istnieją, a rozmaitość typów ludzkich włosów sprawia, że konieczne jest indywidualne dobranie produktów pielęgnacyjnych, w zależności od potrzeb. Ułatwia to obecny rynek kosmetyczny, który ze względu na wszechobecną…

Uniwersalne produkty do włosów właściwie już nie istnieją, a rozmaitość typów ludzkich włosów sprawia, że konieczne jest indywidualne dobranie produktów pielęgnacyjnych, w zależności od potrzeb. Ułatwia to obecny rynek kosmetyczny, który ze względu na wszechobecną modę, dotyczącą pielęgnacji, a w tym olejowania włosów oferuje szereg preparatów dostosowanych między innymi do porowatości kosmyków. Zatem jak skutecznie zadbać o włosy wysokoporowate z użyciem oleju?

Oleje do włosów wysokoporowatych – jak działają i w jaki sposób je dobrać?

Włosy wysokoporowate są najbardziej wymagające spośród wszystkich typów porowatości, ponieważ ich struktura została naruszona. Zazwyczaj spowodowane jest to wykonaniem szkodliwych zabiegów chemicznych lub potraktowaniem zbyt wysoką temperaturą, ale decydujące również mogą być naturalne właściwości, typowe dla włosów kręconych. Domknięcie silnie rozchylonych łusek włosowych możliwe jest do osiągnięcia stosując regularnie oleje do włosów wysokoporowatych z tego sklepu, które dzięki wysokiej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych pozwalają na przywrócenie naturalnego blasku włosom i ich odbudowę. Stopniowo zostaje wyeliminowany problem matowych, spuszonych włosów z tendencją do łamania na całej długości, a w zamian zostają one odżywione i zregenerowane.

olej do włosów wysokoporowatych w butelce

Olej czy olejek do włosów wysokoporowatych – różnice

Wbrew pozorom olejek i olej to dwa, odrębne produkty. Charakteryzują się innym działaniem, a tym bardziej przeznaczeniem, dlatego też nie powinno się stosować ich zamienne. Za różnice pomiędzy wspomnianymi kosmetykami odpowiadają: skład, zapach czy nawet konsystencja. Olej do włosów wysokoporowatych jest produktem opartym na jednym składniku, zazwyczaj pochodzenia roślinnego, który służy do olejowania włosów na całej długości. Natomiast olejek do włosów wysokoporowatych stanowi mieszankę oleju z dodatkowymi składnikami, wśród których są różnego rodzaje ekstrakty roślinne, konserwanty, silikony lub substancje zapachowe. Zalecany jest do stosowania wyłącznie na końcówki włosów w celu ich zabezpieczenia.