Zielona glinka w pielęgnacji cery – jak ją stosować?

Dobroczynne działanie zielonych glinek ma swoje zastosowanie od niepamiętnych czasów. Używa się ich zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie na różnorakie sposoby i w rozmaitych celach. Jedno z zewnętrznych zastosowań dotyczy pielęgnacji cery, szczególnie tej problematycznej.…

kosmetyki z zieloną glinką ograniczają wydzielanie sebum

Dobroczynne działanie zielonych glinek ma swoje zastosowanie od niepamiętnych czasów. Używa się ich zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie na różnorakie sposoby i w rozmaitych celach. Jedno z zewnętrznych zastosowań dotyczy pielęgnacji cery, szczególnie tej problematycznej. Jak skutecznie wykorzystać zieloną glinkę? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o zielonej glince

Glinki same w sobie są naturalnym składnikiem pozyskiwanym z podziemnych złóż. Wersja, którą można nabyć w celach pielęgnacyjnych jest odpowiednio przetworzona dla wygodnego użytku. Rodzajów glinek jest dużo – każda z nich ma zupełnie inne nasilenie działania.

Zielona glinka to jedna z najmocniejszych wersji, najczęściej stosowana w przypadku cery mieszanej i tłustej, a także przy przetłuszczającej się skórze głowy. Jeśli do tej pory nie korzystaliśmy z produktów tego typu warto sprawdzić kosmetyki i maseczki z zieloną glinką. To dobry wybór, jeśli chce się ograniczyć wydzielanie sebum, zmatowić cerę, a także bardzo dobrze ją oczyścić. Produkty z zieloną glinką działają również regenerująco.

Zielona glinka – zastosowanie w pielęgnacji cery

Dużą zaletą, która charakteryzuje zielone glinki, jest różnorodność ich zastosowania. Wyróżnia się między innymi: mycie twarzy oraz jej peeling, a także możliwość tworzenia nieskomplikowanych maseczek. Wszystko to zajmuje stosunkowo mało czasu, więc nie stanowi większej ingerencji w codzienną pielęgnację.

Mycie twarzy oraz peeling to najprostsze zastosowania zielonej glinki. Wystarczy dodać ją do płynu do mycia twarzy bądź do pianki do mycia twarzy i taką mieszanką oczyścić twarz raz na jakiś czas. Peeling działa podobnie – zwilżoną wodą twarz należy pocierać niewielką ilością glinki zmieszanej przykładowo z jogurtem naturalnym czy olejkiem do demakijażu, najlepiej partiami.

Należy pamiętać, że zbyt częste używanie jakiejkolwiek glinki przyczynia się do wysuszenia, zaburzenia bariery hydrolipidowej i nadmiaru sebum. Raz w tygodniu, a nawet raz na dwa tygodnie w przypadku cery wrażliwej to optimum.

Maseczka z zielonej glinki – jak ją stworzyć?

Szerokim echem w dyskusji publicznej odbiły się maseczki z zielonej glinki. Najczęściej tworzy się je poprzez zmieszanie glinki z wodą tak, aby po wymieszaniu składników powstała gęsta pasta. Następnie nakłada się nią na skórę twarzy, a opcjonalnie też na szyję i dekolt.

Są jednak bardzo ważne rzeczy, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę:

Żaden metal nie może mieć kontaktu z zieloną glinką, ponieważ wtedy traci ona swoje właściwości. Najlepiej do jej mieszania użyć plastikowych, szklanych, drewnianych czy ceramicznych przyrządów.

Nie można pozwolić na zaschnięcie glinki. Nałożona maseczka musi być regularnie nawilżana np. wodą czy mgiełką do twarzy. Wyschnięta glinka traci swoje właściwości, a także może podrażnić skórę.