Sukces w makijażu

Odpowiednio dobrany podkład to połowa sukcesu w codziennym makijażu. O ile na drogeryjnych półkach znaleźć można ich dziesiątki, o tyle nie każdy odpowiadać będzie naszym preferencjom i cerze. Poszukiwanie tego idealnego podkładu, który spełni nasze…

l'oreal

Odpowiednio dobrany podkład to połowa sukcesu w codziennym makijażu. O ile na l'orealdrogeryjnych półkach znaleźć można ich dziesiątki, o tyle nie każdy odpowiadać będzie naszym preferencjom i cerze. Poszukiwanie tego idealnego podkładu, który spełni nasze oczekiwania potrafi trwać bardzo, bardzo długo! Taki, który wytrzyma różne warunki atmosferyczne, będzie trwały i niewidoczny na skórze, ale jednocześnie ukryje dokładnie to, co chcemy ukryć. Wymagań mamy wiele, ale.. nie są one niemożliwe do spełnienia!
Wybór podkładu
Przede wszystkim rodzaj. W kamieniu, w formie płynnej, w sticku, mineralny? Zdecydowanie każdy może znaleźć coś dla siebie! Aktualnie w obrębie chociażby jednej marki znaleźć można różne rodzaje podkładów. Przykładowo kultowy podkład l’oreal true match możesz uzupełnić lub zastąpić podkładem w kompakcie – l’oreal true match genius. A jeśli wolisz formy sypkie lub tradycyjne podkłady są dla CIebie zbyt obciążające skórę – może powinnaś spróbować podkładów mineralnych?

Dlaczego podkład źle wygląda na mojej skórze

Jeśli wydaje Ci się, że podkłady źle leżą na Twojej skórze, oznacza to, że nie spotkałaś jeszcze tego idealnego. Najważniejszym jest, aby prawidłowo zdefiniować rodzaj cery i konkretnie sprecyzować oczekiwania.
Przykładowo – jeśli Twoja cera jest cerą suchą, wybieraj podkłady w formie płynnej, które oprócz zakrycia niedoskonałości nawilżą również cerę. Jeśli borykasz się z problemem przetłuszczającej strefy T – być może podkłady w kompakcie lub mineralne sprawdzą się lepiej. Jeśli ten etap masz za sobą – sprecyzuj swoje oczekiwania. Matowy, długotrwały, rozświetlający – wszystko zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Etap ostatni – wybór odpowiedniego odcienia i tonacji (kolor neutralny, wpadający w żółte tony, wpadający w różowe tony itd.). I gotowe!
Podkład jest kluczowym elementem zapewniającym dobry wygląd naszego makijażu. Warto więc poświęcić więcej czasu na przetestowanie różnych ich rodzajów, sprawdzić na własnej skórze jak zachowują się w ciągu dnia. Z pewnością zaowocuje to naszym zadowoleniem i większą pewnością siebie!