Jaki powinien być idealny krem przeciwtrądzikowy?

Pielęgnacja cery trądzikowej może stanowić nie lada wyzwaniem dla każdego, kto boryka się z takim problemem. Skóra dotknięta trądzikiem jest bowiem szczególnie wrażliwa, dlatego należy dokładnie sprawdzać skład kosmetyków do pielęgnacji twarzy, aby przypadkiem sobie…

Jaki powinien być idealny krem przeciwtrądzikowy

Pielęgnacja cery trądzikowej może stanowić nie lada wyzwaniem dla każdego, kto boryka się z takim problemem. Skóra dotknięta trądzikiem jest bowiem szczególnie wrażliwa, dlatego należy dokładnie sprawdzać skład kosmetyków do pielęgnacji twarzy, aby przypadkiem sobie nie zaszkodzić. Wybór odpowiedniego kremu na trądzik nie jest łatwy, jednak warto poświęcić tej kwestii nieco uwagi.

Czym powinien charakteryzować się odpowiedni krem na trądzik?

Cera trądzikowa charakteryzuje się nadmierną aktywnością gruczołów łojowych, które odpowiadają za powstawanie nieestetycznych krost na twarzy. Wydawać by się mogło zatem, że najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się kosmetyki, które zawierają w swoim składzie alkohol wysuszający skórę i hamujący aktywność gruczołów łojowych niemalże do zera. Jest to podstawowy błąd w przypadku pielęgnacji skóry trądzikowej, który niestety popełnia większość osób borykających się z tym problemem. Cera trądzikowa jest szczególnie wrażliwa na wszelkiego rodzaju podrażnienia, dlatego korzystanie z kosmetyków zawierających w składzie alkohol może przynieść więcej szkody niż pożytku. Zamiast tego typu kosmetyków należy zaopatrzyć się w odpowiedni krem nawilżający do cery trądzikowej, posiadający w swoim składzie aloes. Taki krem blokuje aktywność gruczołów łojowych, jednocześnie nawilżając skórę i przynosząc jej ukojenie. Kremy przeciwtrądzikowe tutaj powinny zawierać w swoim składzie substancje złuszczające, takie jak np. cynk.

krem przeciwtrądzikowy w tubce

Jakich kosmetyków nie kupować w przypadku cery trądzikowej?

W przypadku pielęgnacji cery trądzikowej przede wszystkim należy wykluczyć wszelkie kosmetyki zawierające w składzie alkohol. Ponadto szkodliwe mogą okazać się wszelkie tłuste kremy posiadające w składzie parafinę, wazelinę lub oleje. Ich stosowanie może prowadzić do zapychania się porów i powstawania zaskórników, których dość ciężko się pozbyć. Krem na trądzik powinien mieć lekką konsystencję, szybko się wchłaniać i przynosić ukojenie wrażliwej skórze. W przypadku wieczornej pielęgnacji warto sięgać po kremy, które zawierają w składzie jak najwięcej substancji złuszczających.