Skłonność do pękania naczynek ma bardzo wiele kobiet, a także mężczyzn. Ten typ cery wymaga więc szczególnej pielęgnacji, ponieważ dzięki temu można nie tylko zahamować pojawianie się nowych pajączków, a także zmniejszyć widoczność już tych istniejących oraz innych dolegliwości z tym związanych, np. skłonności do rumieńców.
Czym charakteryzuje się cera naczynkowa?
Jest ona przede wszystkim znacznie bardziej cieńsza, a co za tym idzie, również wrażliwsza od innych typów cery. Tym samym bardzo gwałtownie reaguje na działanie różnorodnych czynników, w tym przede wszystkim zewnętrznych, takich jak chłód, mróz czy silne słońce. W wyniku tego pojawiają się na niej, tzw. pajączki, czyli pęknięte i rozszerzone naczynia krwionośne, które w nadmiarze są dla wielu osób przykrym defektem estetycznym.
Rozszerzone i pęknięte naczynka najczęściej w pierwszej kolejności pojawiają się w okolicach nosa, a z czasem także na policzkach. Pod wpływem wyższej temperatury pojawiają się także czerwone plamy i rumieńce. Niestety wraz z wiekiem może ten stan się pogłębiać, ponieważ zmniejsza się ilość kolagenu w skórze i tym samym również mikrokrążenie. Ostatecznie naczynka przestają się obkurczać, ale nieestetyczne pajączki pozostają na zawsze.
Krem do cery naczynkowej
Większa wrażliwość powoduje, że ten typ cery wymaga szczególnej pielęgnacji. Kremy do cery naczynkowej mają za zadanie przede wszystkim poprawić mikrokrążenie w skórze, aby w jak najmniejszym stopniu dochodziło do pęknięć naczyń krwionośnych. Muszą również chronić przed czynnikami zewnętrznymi, np. promieniowaniem UV, a także powodować, że powstałe już pajączki będą mniej widoczne. Krem na naczynka nie powinien również zwierać substancji drażniących.
Co powinno znaleźć się w kremie co cery naczynkowej?
Krem na naczynka jak ten tutaj zawiera przede wszystkim naturalne składniki oraz aktywne ekstrakty z mniej i bardziej znanych roślin. Są to między innymi witaminy A, K, C, B3, aloes, miłorząb japoński, arnika górska, morwa, mirt, cytryniec chiński czy biała i zielona herbata.