Podkład Revlon Colorstay – dla jakiej skóry?

Podkłady z serii Revlon Colorstay świetnie się sprzedają już od wielu lat – zarówno w Polsce, jak i w innych krajach, w których firma Revlon sprzedaje swoje kosmetyki. Istnieją jego dwie wersje. Czym one się…

podkład Revlon Colorstay

Podkłady z serii Revlon Colorstay świetnie się sprzedają już od wielu lat – zarówno w Polsce, jak i w innych krajach, w których firma Revlon sprzedaje swoje kosmetyki. Istnieją jego dwie wersje. Czym one się od siebie różnią? Dla jakiego rodzaju skóry się nadaje? Czy podkład można nosić cały rok?

Podkłady Colorstay: podział

Istnieją dwie wersje podkładu Colorstay – do skóry suchej i do skóry tłustej/mieszanej. Różnią się one składem. Wersja dla skóry tłustej i mieszanej ma w swoim składzie kwas salicylowy. Ten składnik, dość często stosowany w kosmetykach do pielęgnacji, ma usuwać nadmiar sebum i zanieczyszczeń – a z tymi problemami boryka się cera tłusta. Wykończenie makijażu będzie matowe.

Wersja podkładu Colorstay do skóry suchej ma natomiast kwas hialuronowy, który silnie nawilża. Wykończenie nie będzie więc aż tak matowe jak w wersji dla cery tłustej, ale nadal nie jest to podkład rozświetlający. W zależności od potrzeb można wybrać wersję dla siebie, z 42 odcieni dla skóry mieszanej bądź 24 odcieni dla tej suchej.

Właściwości podkładu

Obydwie wersje, zarówno ta do skóry suchej, jak i mieszanej, mają SPF 15, gwarantują trwałość i pełne krycie. Opakowanie jest szklane, ma 30 ml i higieniczną pompkę z nakrętką, która zapobiegnie wyciekaniu produktu np. podczas podróży. Należy pamiętać o tym, że SPF 15 to za mało, kiedy np. idziemy na plażę na cały dzień – skórę twarzy warto chronić i nałożyć krem z wyższym filtrem pod makijaż. Na jesień, zimę i wiosnę, kiedy jesteśmy mało na słońcu, wystarczy 15.